Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
TACK och Resultat Reg Norr 16/4, Falu Coppermine Cup
2016-04-17 13:36

Tack till ALLA i familjen Team DANSA för igår, på tävlingen där vi var arrangör!!


Alla har vi medverkat till en Bra och Lyckad tävling!

Härligt att vi har så många Fantastiska modiga dansare som går ut på dansgolvet och bjuder oss på Fina danser!

Stor Varm kram på er, Helena & Jonas, Coacher Olivia o Filippa, Dansare, Föräldrar, Släkt och Team DANSAs ordförande Jerk!

Önskar vi hade större möjlighet till att ta flera kort och verkligen få med alla på vår fb sida, men jag vet att ni därhemma har tagit kort så dela gärna med er av dom på sidan!!


Kul att få ha med mamma Stina Persson som nya HH-lagledare!!


Bra jobbat alla Dansarna för att ni var Superduktiga på att vara på plats, i tid och rätt i led på väg in till dansgolvet!

Vi hade 10 st dansare med oss som tävlade för första gången, Välkomna med! Kul att få ha er med i detta Härliga Team DANSA-gäng!

Det fanns lite saker kvar i vårt omklädningsrum och på lagledarbordet, titta på fb-sidan där allt finns med på bild!


Resultatlistor och Markeringar från Region Norr 16/4

Det ena är själva resultatlistan och det andra är listan med markeringarna (domarna ger kryss till de dansarna de bedömer ska gå vidare).                                                                                                   

Resultaten kan ni också se på dans.se MEN OBS!!  första dagarna kan resultatet vara missvisande vad beträffar prickar pga att det till viss del läggs in/dras bort manuellt.  


Pallplaceringar och Prickar:                                          

HIPHOP:

Grattis till Pallplatser:

Amelia Hjelm o Tilda Forslund, Brons U 1:a och Prick

Thea Rendalen o Wilma Eriksson, Guld J2 2:a och Prick

Amelia Hjelm, Brons U 2:a och Prick

Elliot Fernqvist, Guld J2 1:a, Prick och uppflytt till Starklass


Grattis till Prick:

Rune Streymoy, Guld J2


DISCO:

Grattis till Pallplatser:
Hilda Hedin o Lovisa Holst, Brons B2 1:a, Prick och uppflytt till Silverklass

Lovisa Fellbrink o Moa Petúrsson, Brons B2, Prick och uppflytt till Silverklass

Isabell Partelow o Linn Hedberg, Brons J1 1:a, Prick och uppflytt till Silverklass

Tova Smeds o Vilma Åman, Brons J2 3:a

Kajsa Norman o Matilda Carter, Silver J2 2:a, Prick och uppflytt till Guldklass

Disturbia, Grupp B J-klass 3:a och Prick

Divine, Grupp B V-klass 3:a

Lovisa Holst, Brons B2 2:a, Prick och uppflytt till Silverklass

Felicia Pettersson, Brons J1 2:a och Prick

Moa Petúrsson, Silver B2 3:a, Prick och uppflytt till Guldklass

Maja Isaks, Silver J2 3:a och Prick


Grattis till Prickar:

Isabelle Bergmark, Brons B1, Prick

Hilda Hedin, Brons B2, Prick och uppflytt till Silverklass

Emilia Sewwerlid, Brons J1, Prick

Alva Lindgart, Brons J2, Prick och uppflytt till Silverklass

Matilda Carter, Silver J2, Prick

Linn Jansson Silver J2, Prick

Isabelle Käll, Guld J1, Prick

Tilia Nifwa, Guld J2, Prick

Ida Jalkenäs, Guld J2, Prick


Alla som flyttat upp till Silver i Disco!! 

Det är en Xtra Silvertävling lördagen den 21/5 i Västerås! Team DANSA har hittills några dansare anmälda dit så det kommer att gå en gemensam buss dit. Sista anmälningsdatumet från dansarna till tävlingen (dans.se) och bussen (hemsidan) är den 21/4.


Vid frågor tveka inte att ringa eller maila Eva Sundberg 070-666 7446  bokevahi@gmail.com


Kram Lagledarna Stina, Fia, Eva o Eva


Nyhetsarkiv
Sommarhälsning ☀️2019-06-27 16:26
Rising Star 16/2 i Falun2019-02-11 19:33
Info våren 20192018-12-15 20:33
Insläppare Dansagalan2018-12-03 20:14
DANSAgalan!2018-11-17 08:44
Mega Dance Week 1-4/112018-10-29 19:25
Slow 29/9 i Kungsör2018-09-24 20:37
Sommarbrev 20182018-07-03 10:54
Billy Elliot 11 november2017-10-22 21:07
INFO våren 20172017-01-08 22:36
Wintercamp2016-11-23 22:26
INFO Team DANSA Pokalen 2016-11-07 22:27
INFO Riks Disco 17/92016-09-11 20:16
Info ELIT Disco 6/2 2016-02-02 20:15
Team DANSA Pokalen2015-11-09 21:17
NM Open2015-11-09 21:15
Hoodisar2015-10-02 10:39